Güncel

Blog yazılarımız...

Neden Türk firmalarından Hosting hizmeti alınmalıdır?

Neden Türk firmalarından Hosting hizmeti alınmalıdır?

İtiraf etmek gerekirse, Veri merkezi hizmetleri olarak adlandırılan hosting, sunucu kiralama ve sunucu barındırma hizmetleri en sağlıklı şekilde yurt dışında yapılmaktadır. Bunun en büyük sebebi maliyetlerdir. Düşünün ki bir dell marka üretilen bir sunucunun satın alma bedeli dünya genelinde 1000 USD iken, Maalesef ki ülkemizde bu sunucunun bedeli 7000 TL lere ulaşmakta. Dolayısıyla maliyet anlamında Türkiye de hizmet veren hosting firmaları 1-0 yenik olarak rekabete girmektedir.

Bunlarında yanında yurt dışında çok yüksek verilen hat kapasitelerinin ücretleri çok uygun olmasına karşılık, Türkiye de hat ve elektrik gibi ücretler çok korkunç rakamlar ile sağlanmaktadır. Aynı şekilde ülkemizdeki döviz kurları, elektrik ve kira gibi maliyetleri de hesap ederseniz yurt dışındaki bir hosting firması ile rekabet edemez duruma geliyoruz. Bu sebeple yüksek özellikli hat ihtiyacı olan ya da en yeni nesil sunucular ile hizmet almak isteyen kişi ya da firmaların ilk tercihleri yurt dışı firmalar olmaktadır.

Yurt dışındaki maliyetlerin düşük olması sebebiyle veri merkezleri ya da yurt dışı hosting firmaları alt yapılarını oldukça güçlü yapabilmekteler. Buda ülkemizdeki bir hosting firmasına göre daha az sorun anlamına gelmekte. 

 

Evettt yukarıda yazdıklarımız yurt dışında hizmet veren hosting firmalarının avantajlarıydı.

Neden Türkiye de hizmet veren hosting firmalarını tercih etmeliyiz?

Aslında cevabı çok basit. Türkiye de hizmet veren hosting firmasından alacağınız hosting, reseller hosting, sanal sunucu ya da kiralık fiziksel sunucu hizmetlerinde en hızlı şekilde erişim hızlarına sahip olursunuz. Yurt dışındaki bir sunucuya erişim süreleri uzun olurken, Türkiye deki hosting firmalarından alacağınız hizmetlerde erişim süreleri çok kısa olacaktır. Bu da web sitelerinizin hızlı şekilde açılmasına neden olacaktır.

a- En önemli unsur Hosting firması Türkiye de

Aldığınız hizmet ne olursa olsun ister bir hosting hizmeti, isterse de fiziksel sunucu hizmeti, olası bir sorun ya da her hangi bir destek talebinizde firmanıza gerek mail yolu ile, gerekse de telefon üzerinden kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz. Bu sayede yurtdışı firmalarında muhatap bulamama gibi sorunlar ile karşılaşırken, Türkiye de bu sorunu yaşamazsınız.

Aynı zamanda hizmetleriniz ile ilgili bilgi almak ya da kendi alt yapınızı oluşturmak istediğinizde Türkiye içerisinde firmayı ziyaret ederek birebir firmanın ofisi ve veri merkezi alanını dahi gezip görebilirsiniz.

b- Türkçe destek alırsınız.

Yurt dışındaki hosting firmalarından hizmet almanın avantajları var ise de dezavantajları daha fazladır. herhangi bir sorununuzda iletişim kurmanız neredeyse imkansızdır. Yazılı olarak da dil bilmediğiniz için kendinizi ifade edemezsiniz. Hal böyle olunca web siteniz üzerinde yaşayacağınız bir sorunun çözümü Türkiye de kısa sürerken, yurtdışında sorunu çözemeyebilirsiniz bile.

c- Türk firmaları yardımseverdir.

Bizim insanımızın yapısındaki yardımseverlik sayesinde bir hosting hizmeti alırken, yazılımınız ile ilgili olan ve sizi ilgilendiren bir sorunu bile hosting firmanıza çözümletebilirsiniz. Ya da sunucu yönetimini hiç bilmiyorsanız bile Türkiye deki hosting firmaları size yönetim konusunda dahi ücretsiz destek ve hizmet sunarlar. Sadece bu avantaj bile Neden Türkiye de hizmet verne bir hosting firması ile çalışmalıyız? sorusunun cevabı olabilir.

d- Türkiye de aldığınız bir hizmet resmi faturalıdır.

Eğer bir firmanız var ise aldığınız hizmetin karşılığında firma tarafından size verilen faturayı gerek gider olarak gösterebilir, gerekse de yaşadığınız bir sorunda yasal olarak kullanabilirsiniz. Ancak bu durum yurt dışında hizmet aldığınızda değişmekte ve oldukça zorlaşmaktadır

 

Türkiye de hosting hizmeti almanın dezavantajları nelerdir?

Tabi ki Türkiyede hosting ya da kiralık sunucu hizmeti almanın avantajları kadar dezavantajlarıda vardır. Ancak hemen söylemek gerekir ki dezavantajları sizlerin çalışmasında hiç bir olumsuzluk oluşturmaz.

a- Yeni nesil cihazlar ile hizmet veren firma sayısı azdır.

Yukarıda da bahsettiğimiz yüksek maliyetler sebebiyle en yeni nesil olarak çıkan bir sunucu, işlemci ya da SSD disk yurt dışındaki hosting firmalarında hemen stoklarına girerek çok cuzi rakamlar ile müşterilerine sunabiliyorlarken, maalesef aynı yeni nesil sunucular Türkiye de yıllar sonra 2. el statüsüne düştükten sonra müşterilere sunulabilmekte. Aynı şekilde Türkiye de sunuculan hosting ya da VDS Sunucu paketleri için hazırlanan fiziksel sunucular dahi bu yeni nesil cihazlardan olmadığı için tam istenilen performans alınamayabiliyor.

Tabi ki Türkiyede de yatırımlarını sürekli olarak yapan ve bu yeni nesil sunucular ile hizmet sağlayan firmalarda var ancak bu seferde fiyat kıyaslaması yapıldığında yurtdışına göre 3  4 kat daha fazlaya satılmaktadır

b- Maliyetler sebebiyle alt yapı kapasitesi düşük özelliklerdedir.

Maalesef ki ülkemizde tam anlamıyla gerek yedeklilik olsun gerekse de TİER standartlarına göre hizmet veren veri merkezi sayısı az, TİER3 ya da 4 seviyesinde hizmet veren veri merkezleri ise maalesef hizmet vermek için korkunç yüksek rakamlar istemekteler. Hal böyle olunca da insanlar daha düşük yedeklilikte hizmet sunan veri merkezlerinden hizmet aldıkları için olası bir elektrik ya da internet erişim sorunlarında büyük oranda olumsuz etkilenebilmektedir.

Bu ve bunun gibi avantaj ve dezavantajları çoğaltabiliriz.Ancak her ne olursa olsun Türkiye de hizmet veren firmalardan vazgeçilmemelidir.

 

Akweb Hostingi olarak, tüm altyapımızı Türkiye'nin en iyi verimerkezlerinden olan Denizli Netinternet veri merkezi ve Bursa Dgn veri merkezinde oluşturarak müşterilerimize en uygun fiyat ile en kaliteli hizmeti vermekteyiz

 

 

R10.net artık Netinternet verimerkezinde

R10.net artık Netinternet verimerkezinde

Bilişim ve teknoloji işleriyle gerek kurumsal boyutta gerekse de bireysel olarak uğraşan herkes'in gemisi mutlaka r10.net'e uğramıştır :) Şüphesiz milyonlarca kişiye gerek ticaret gerekse de bilgi paylaşımı anlamında ev sahipliği yapan r10.net webmaster forumu için tahmin edebileceğiniz üzere oldukça güçlü bir alt yapı olması gerekiyor. 

Bu kadar büyük bir ticari ve bireysel hacim beraberinde bir çok sıkıntıları da doğurmakta. Bilindiği üzere son dönemlerde r10.net çok fazla saldırı alıyor ve site erişilmez duruma geliyordu. R10.net i barındıran radore verimerkezinin saldırılar hususunda yetersiz kalması, erişimlerin sürekli olarak kesilmesi ve benzeri bir çok sebep taşınma kararı aldırmış olsa gerek ki Dünyanın en aktif ve kaliteli forum sitesi r10.net artık Netinternet verimerkezinde :)

Bu dev forumu hangi alt yapı kaldırıyor dediğinizi duyar gibiyiz. R10.net yatayda hızlı şekilde büyütülebilen bir alt yapıya alınarak toplamda 19 adet sunucu üzerinde çalışmaktadır. Tamamen netinternet ekibinin %100 kendilerine özgün geliştirdiği WAF servisi ile artık saldırılar karşısında kapanmayan bir halde kullanıcılarına hizmet vermekte.

Dünyanın en büyük webmaster forumlarından birisi olan r10.net için bu değişim oldukça etkili olduğu kesin.

Avukat ve Hukuk Büroları için hazır web site tasarımları

Avukat ve Hukuk Büroları için hazır web site tasarımları

Hayatın tüm zorlukları ve koşturmacası içerisinde bir kişi ya da firmanın özel bir web site hazırlaması için oldukça uzun bir süre hazırlık yapması ve araştırma sağlaması gerekmektedir. Siteye eklenecek kurumsal ya da bireysel bilgilerin hazırlanması, ürün yada hizmetlerin site üzerindeki etkin dağılımları, iletişim bilgilerinin oluşturulması ve varsa referansların internet sitesine eklenmesi için yapılması gereken hazırlıklar...

Hâl böyle olunca bir web sitesi yapmak web tasarım firmaları için oldukça kolay olsa da bu işin en çok zaman alan ve en yorucu kısmı içerik hazırlanmasıdır. Heleki herşeyi ince eleyip sık dokuyan birisi iseniz bu daha da uzun zaman almasına sebebiyet verecektir. Tüm bu zorluk ve vakit sıkıntısının en büyük ilacı hazır web site paketleridir. Hazır internet sitesi tasarımları ile internet sitenizin oluşturulduğu çalışmaları, sitenizi siz daha kafanızda planlamamışken bile sitenin demosuna bakarak inceleyebilirsiniz. Dolayısıyla bir web tasarım firması ile anlaşıp site nasıl olacak, hangi renklerde tasarlanacak, yapılacak içerik düzenlemesi nasıl olacak gibi bir çok soruyo sormanıza gerek kalmadan demo üzerinde tasarımınızı görebileceksiniz. Üstelik maliyet kısmı ile ettiğiniz tasarruf bu işin diğer kolaylığı.

Avukatlar için web sitesi nasıl olmalıdır. 

Öncelikle avukat ve hukuk büroları nasıl bizler için bir güven kaynağı ise site güven vermelidir. Kaliteli bir tasarım ve güzel hazırlanmış içerikler ile sitenize giren ziyaretçiler kolaylıkla sizin hakkınızda güven ve bilgi edinebileceklerdir. Dilerseniz aşağıda avukat ve hukuk büroları için hazırlamış olduğumuz bir kaç tema örneğini görebilirsiniz

 

  

 

Tüm avukat sitesi temalarını https://www.akwebtema.com/web-site-temalari.html inceleyebilirsiniz

 

 

Satın almadan önce örnek bir web sitesi görebilir miyim?

Satın almadan önce örnek bir web sitesi görebilir miyim?

Satın almadan önce örnek bir web sitesi görebilir miyim? sorusunun cevabı kesinlikle EVETTTT... Çünkü hazır web site paketleri zaten bu mantık ile oluşturulan bir yapıdır. Bir internet sitesi şüphesiz oldukça karmaşık bir süreç. nasıl bir site tasarımı yapacağınızı zaten oldukça zor karar verirken, bir de yaptırdığınız sitenin bir süre sonra üzerinde değişiklik yapmak istediğinizde ya da tasarımı beğenmediğinizde maalesef geri dönüşü olmayan ya da revizeleri kucak dolusu ücret ile yapılan işlemler.

Ancak hazır internet sitesi tasarımı tam bu noktada bir kurtarıcı. Akweb Bilişim olarak hazırlamış olduğumuz yüzlerce internet sitesi teması içerisinden hayalinizdeki temayı beğenerek sitenizi henüz tasarlamadan örnek canlı demosunu görebiliyorsunuz. Bu sayede kafanızda karışıklığa yol açacak bir şey kalmaz. Çünkü tema canlı canlı önünüzdedir. Ayrıca hazır web site temaları hayal edemediğiniz ya da aklınıza gelmeyen özellikleride barındırabileceğinden sizin için tabiri caizse bir taşla iki kuş vurmaya yarayacaktır. 

https://www.akwebtema.com/web-site-temalari.html buradan hazır web site paketlerimizi inceleyebilir, her temanın resmi altında bulunan DEMO linkine tıklayarak internet sitesinin canlı demosunu görebilirsiniz. Tema üzerinde kaldırılmasını istediğiniz alanlar var ise kaldırabilir, eklenmesini istediğiniz özellikler var ise de ekleyerek işlemlerinizin kolaylıkla sağlanmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Web site kurmak teknik bilgiye ihtiyacım var mı?

Web site kurmak teknik bilgiye ihtiyacım var mı?

Site kurmak teknik bilgiye ihtiyacım var mı? sorusunun yanıtı aslında hem evet hemde hayır. Bu konuda daha detaylı bilgi vererek kafanızdaki soru işaretlerini kaldıracağız.

Evet, çünkü eğer istediğiniz tasarım özel bir internet sitesi tasarımı ise mutlaka kodlama ve yazılım bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü özel site tasarımları tamamen planladığınız internet sitesinin önce görsel olarak şablonunu çizmeniz ve daha sonra bu çizimi yazılıma dökmeniz akabinde de tasarımsal düzenlemeleri yapmanız ile mümkün olacaktır. Ancak bu tür sitelerin sürekli güncellenmesi hem tasarım hemde yazılım alt yapılarının gelişen ve değişen teknolojiye göre düzenlenmesi gerekeceğinden, ekip zaman ve maliyetli bir işlemdir. 

Hayır, herhangi bir yazılım ya da teknik bilgi bilmenize gerek yok. Eğer kafanızdaki internet sitesi tasarımı, 100 den fazla web site teması içerisinden birisi ise işimiz daha kolay. Hemen sitenizi web site temaları içerisinden beğenin eğer tema üzerinde düzenlenmesini istediğiniz alan var ise bize bilgi verin gerekli düzenlemeleri sağlayarak kolaylıkla hiç bir teknik bilgiye sahip olmadan web site sahibi olun.

 

 

 

 

 

Kendi web sitemi nasıl yayınlayabilirim?

Kendi web sitemi nasıl yayınlayabilirim?

Kendi web sitenizi yayınlamanın bir çok yöntemi vardır. Bunların en pratik ve uygun maliyetli olanı hazır web site paketidir. Hazır internet sitesi tasarımları ile birlikte kafanızada sitenizi nasıl oluşturacağınıza dair bir fikir yoksa hiç üzülmeyin. Çünkü hazır tasarımlar tam size göre...

Akweb tema olarak hazırlamış olduğumuz yüzlerce tema içerisinde size uygun olan internet sitesini görebilir ve temanın üzerinde istemediğiniz alanların kaldırılmasını ya da eğer mümkünse yeni alanlar eklenmesini sağlayarak hayalinizdeki internet sitesine sahip olabilirsiniz. Üstelik tüm bunları yapmak için günlerce uğraşmanız ya da beklemeniz gerekmekte. 

Tek yapmanız gereken https://www.akwebtema.com/iletisim.html iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşmak. Kolaylıkla kendi web sitenize sahip olmanız ile ilgili bilgi ve yardımları sağlayacağız.

 

 

 

 

 

Image

Adres

Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Bulvarı
Mall Of İstanbul Kat:17 Dr:136
Başakşehir, İstanbul

İletişim

0850 885 0863
0541 272 3056
© 2018 Akweb Tema, Akweb Bilişim Projesidir. - Hosting - Kiralık sunucu